Soutěž: U15 – žákovská liga (ŽL), extraliga A
Datum: 19.03.2022, 12:00:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Michal Dub, Fedor Lysov

V sobotu nás čekal doposud neporažený celek z Chomutova. Přestože jsme u soupeře prohráli rozdílem třídy, věděli jsme, že když se budeme držet plánu v klidu můžeme vyhrát. První poločas byl basketbalově jedním z nejlepších v letošní sezoně z obou stran. Soupeř měl prvních 8 minut navrch, ale my jsme hráli velmi koncentrovaně a vždy se našel někdo, kdo nás dokázal podržet ve zlomových momentech. Poslední necelé 4 min. před poločasem jsme se šňůrou 16:2 utrhli na příjemné vedení 46:32, což soupeř zjevně nečekal. Bohužel poslední vteřina před poločasem přinesla dva rozdílné momenty. Zaprvé to byla těžká trojka Bláhové v poslední vteřině útoku, ale zároveň v ten stejný okamžik se ošklivě zranila doposud vynikající Školová a bylo jasné, že do utkání již nenastoupí. Toto zranění utkání a tým dostalo do nepříjemné situace a my museli improvizovat. Ve ¾ se z basketu stal boj a my navíc neměli typického pivota a hráli jsme v 7mi. ¾ jsme naštěstí nějak ukopali a zdálo se, že jsme přežili nejhorší. Počátkem 4/4 a v její polovině jsem udělali dvě šňůry a my si udrželi vedení a mohli jsme slavit bonusové vítězství po skvělém výkonu. V tomto utkání nám to neskutečně lepilo. Přestože jsme hráli v 7mi potažmo v 8mi neustále jsme se dostávali do rychlých protiútoků, dali jsme 9 trojek a tým byl jednoznačně odhodlaný vyhrát. Jediným problémem byla od některých jednotlivců obrana v dolním postavením, což zvládala pouze Školová. Obrovská pochvala neúnavné čtveřici Bláhová, Kučerová, Pilařová a Urbanová. Bodově nás dnes držela také Pavelcová, ale ta stále bojuje s fyzičkou po zranění, ale všichni věříme, že se do toho brzy dostane.