Tým/trenéři  -12
 Celkem 24 3/15
20,0 %
51

Soutěž: mladší minižákyně U12 / Oblasti / ročník 2021/22 / Přebor / Základní fáze
Datum: 14.11.2021, 11:45:00
Místo: TJ Sokol Nusle, Praha 4
Rozhodčí: Pavlína Šuláková, Vojtěch Novotný

Další vyrovnané utkání jsme odehrály na závěr víkendového turnaje. Soupeř se opíral především o výkon hráčky č.10 ve 2 a 4 čtvrtině. Takže bylo jasné, že Smrčkovou opět čeká těžká práce a náskok ve score musí udělat první pětka. V 1/4 se to dařilo 6min, pak přišel drobný kolaps a po této části hry jsme byli +4b, což se mi nezdálo dostatečné. Druhá čtvrtina byla nakonec překvapivě vyrovnaná, když naše hráčky bojovaly o každý míč. Do druhé půlky se šlo za vyrovnaného stavu. Ale tentokráte vzala otěže zápasu do svých rukou Machurová a 16ti body náš tým poslala do vedení o 18b. Zbývalo jen udržet soupeřovu 10 a dát nějaký koš. Po dlouhé době jsem vedla otevřenou diskuzi s rozhodčími, kteří opomněli pískat útočné vteřiny. Na moje několikaré upozornění mě bylo vysvětleno, že soupeř sice v útoku stojí v bedně, ale my taky. No ale to přeci musíme, když máme bránit! Prý ne, prý kdybychom vyběhly z bedny, tak pískne útočné vteřiny. Snažila jsem se jí vysvětlit, že se bavím o útočných vteřinách a ne obranných a že opravdu nemohu hráčky poslat ven z bedny, když tam stojí jejich hráčka, kterou brání….no nakonec se to pro USK stalo osudným. Hráčka č.10 najížděla do úplně přeplněné bedny, kde stály 3 její spoluhráčky + 3 naši obránci. A tam se chudinka umlátila sama. V samém závěru jsme už sice polevily, ale vítězství nám už nikdo nevzal.