Soutěž: U15 – žákovská liga (ŽL), extraliga A
Datum: 20.03.2022, 11:45:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Michal Dub, Fedor Lysov

V neděli jsme hostili tým z Ústí n. L., který je na opačném konci tabulky, než sobotní soupeř. Soupeře jsme v prvním vzájemném utkání s velkým štěstím porazili o bod, ale doma jsme si věřili. Dnes už jsme nastoupili regulérně v 7mi lidech, tudíž jeden z hlavních pokynů bylo vhodné využití faulů. Bohužel dnes jsme oko náročného i nenáročného diváka nepotěšili. ¼ byla naprosto zbytečně rozhodčími kouskována (celkem se střílelo 31 TH), my jich stříleli 23, ale s tristní úspěšností, která nám neumožnila dostat se do většího vedení a občas se zdálo, že hráčky jsou naštvané, že opět musejí na čáru trestného hodu, protože na nás byla trochu deka. Ve 2/4 soupeř začal bránit zónu nebo něco podobného. Hraje se extraliga U15, soupeř přijel ve 12 lidech a nás bylo 7. Místo toho, aby nás soupeř honil 40 minut v kuse a rozdal si to s námi, tak jsme se museli dívat na toto. Upřímně nechápu, omlouvám se. Soupeřova taktika však byla úspěšná a 2/4 vyhrál 9:16 a v poločase se šlo do šaten za stavu 32:32. Potřebovali jsme nutně změnit rytmus zápasu, tak jsem se rozhodl trochu zariskovat a v 6ti lidech začít lítat a presovat 12 soupeřek. Hráčky ze sebe následujících 16 minut vyždímaly doslova naprosto všechno a během této doby vyhráli 40:17 a bylo zaslouženě hotovo. Musím opravdu smeknout protože to, co ze sebe všechny dostaly bylo obdivuhodné. Opět neúnavná čtveřice běžců Bláhová, Kučerová, Urbanová a Pilařová, která dnes opět ukázala svou hráčkou velikost. Výborný druhý poločas odehrála Runtschová, pro kterou to byl čtvrtý víkendový zápas a stejně makala jako šroub. Pochválit musím také Pémovou, která se dnes dostala více do hry, z čehož jsem měl velkou radost. Naopak 4 hloupé rychlé fauly v podstatě ze zápasu vyřadili Pavelcovou. Hráčkám velice gratuluji, děkuji divákům za velice příjemnou atmosféru a hlavně držíme palce Školové, aby se brzy uzdravila a mohla se brzy přidat k týmu, protože počet je teď pro nás největším nepřítelem.