Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2020/21 / základní část
Místo: STARZ aréna, Strakonice
Rozhodčí: Jan Lejčko, Jan Průša

Body BK Strakonice:

Body HB Basket Praha:

V neděli nás čekal houževnatý soupeř ze Strakonic, který měl za sebou těžké sobotní utkání, kde prohrál až v prodloužení a poměrně málo odpočinku. Samozřejmě jsme těchto věcí chtěli využít. To se nám na začátku moc nedařilo, ale naštěstí jsme se zlepšenou hrou ve druhé polovině 1/4 dostali do mírného vedení. První 4 min. 2/4 jsme vyhráli 2:10, dostali jsme se do dvouciferného vedení a soupeřův trenér dostal druhou technickou. Vše nám hrálo do karet, ale bohužel opak byl pravdou. Soupeř se hecnul, zlepšil hru a už do poločasu nám náš náskok sebral. Po několika minutách druhého poločasu se naopak soupeř dostal do dvouciferného vedení a my se trápili a já bohužel nešel pro ostré slovo daleko. Ve druhé části 3/4 nás ovšem podržela výborně hrající Šťovíčková slepenými 6 body a my se vrátili do hry. I celou první polovinu 4/4 jsme se nemohli herně chytit, ale koš po koši jsme stahovali. Nakonec rozhodovalo, kdo fyzicky vydrží déle. To se nakonec podařilo nám. Soupeř se za poslední 4 min. hry netrefil ani jednou a my si nakonec vystříleli, paradoxně trestnými hody, čtyřbodové velmi náročné vítězství. Náš dnešní herní projev byl výrazně horší než včera a paradoxně jsme opět těsně vyhráli. Největší slabinou dnes byla obrana našich dvou pivotmanek, které dostaly od Junkové 27 bodů. A samostatnou kapitolou je neproměněných 21 trestných hodů. Naopak velmi slušně odehrála Krásná a Balážová. Týmu gratuluji, protože se opět dokázal dostat z velice nepříjemné situace.