Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2019/20 / základní část
Místo: SH Královka, Praha 7
Rozhodčí: Jan Hošek, Pavel Hendrich

Body USK Praha: Špelinová Sára (20), Chromá Anna (18), Petlanová Karolína (8), Žílová Marie (8), Hranáčová Anna (7), Váchová Barbora (7), Kapková Barbora (6), Jenková Tereza (5), Votrubová Kateřina (2)

Body HB Basket Praha: Šťovíčková Martina (12), Štenclová Anita (11), Pilařová Jitka (11), Vavrochová Lucie (6), Moreira Anna Paula (2), Hibalová Jesika (2), Balážová Klára (2), Koucká Natálie (2), Vejvodová Kateřina (1)

Hned v úvodních minutách jsme udělali několik chyb v obraně, na které jsem před utkáním obzvlášť upozorňoval, abychom si pohlídali a v útoku jsme nenavázali na dobrý pohyb hráčů a míče a aktivní útočný doskok, což byla zřejmě předzvěst toho, jak to bude dnes probíhat. I tak jsme i díky dvěma trojkám odehráli relativně vyrovnanou 1/4 (19:14). Bohužel ve 2/4 byl na hřišti pouze jeden tým a to domácí USK. My vyhořeli naproste ve všem a tuto část jsme bez většího vzdoru prohráli 31:4! Do druhého poločase jsme šli s tím, že nechceme z utkání udělat frašku, což se hráčkám podařilo a po dvou naprosto vyrovnaných čtvrtinách jsme prohráli rozdílem z prvního poločasu. Druhý poločas zkazilo jen, že jsme nedokázali udržet soupeře pod hranicí 80 bodů. Během utkání jsme měli obrovské problémy se soupeřovými podkošovými hráčkami, které nastřílely dohromady 44 bodů a měly 33 doskoků, což je v podstatě stejně jako náš celý tým. Nás nepodržela ani úspěšnost v zakončení, když jsme z pole stříleli za dva body s 26% úspěšností a trestné hody jsme měli dokonce 24/9. Nicméně o tom, jestli bude tento hrací víkend úspěšný nebo ne se rozhodne zítra a to všichni víme, takže věřím, že hráčky do zítřejšího utkání dají všechno a zvládnou ho.