Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2019/20 / základní část
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Václav Ježek, Lukáš Kalabza

Body HB Basket Praha: Vejvodová Kateřina (17), Pilařová Jitka (13), Hibalová Jesika (10), Šťovíčková Martina (8), Štenclová Anita (7), Koucká Natálie (7), Vavrochová Lucie (4), Marková Nikola (1)

Body KP Brno: Knoflíčková Petra (17), Koppová Veronika (12), Křenková Terezie (6), Cibulková Michaela (6), Benešová Anna (2), Ryšavá Sára (2), Prokýšková Eliška (2), Medáková Kateřina (2)

Také dnešní utkání bylo především o tom, abychom případnou výhrou udržely oba dva brněnské celky pod námi v tabulce. Průběh utkání byl téměř totožný s tím včerejším a naštěstí i výsledkově. V úvodu jsme měli problém především na obranném doskoku a ne všechny hráčky ze základní pětky byly 100% v zápase, i přesto jsme si výbornou druhou polovinou ¼ vytvořili náskok 10ti bodů (Pilařová jen za tuto část nastřílela 10 bodů). Ve 2/4 jsme dokázali velice dobře přehrávat soupeřovu zónovou obranu a viděli jsme i několik vydařených basketbalových kombinací se skvělými asistencemi. Zbytečnou kaňkou na našem výkonu byla poslední minuta a půl, kdy jsme udělali několik ztrát a soupeř ukončil poločas úsekem 0:6. Druhý poločas byl z naší strany zase o něco horší a soupeř se dotáhl v polovině ¾ na rozdíl deseti bodů. I dnes přišel time out, následné lehké body z rukou Koucké a tím v podstatě skončilo ohrožení našeho vítězství, protože jsme od té doby náš náskok pouze navyšovaly. Ve druhém poločase jsme naopak do zóny hráli o poznání hůře a také jsme chvílemi polevili v obraně. I tak jsme i dnes mohli slavit výhru o téměř 20 bodů. Také dnes bylo naší slabinou neproměněných 13 trestných hodů. Na to, že v podstatě trénujeme 1x týdně jsme tento víkend viděli velice basketbalový a vyspělý výkon a všechny hráčky zaslouží pochvalu. Velkou radost mám především z obrany, kde jsme tento víkend vsadili na jinou kartu a vyšlo to. Svoje víkendové gala představení dnes korunovala Vejvodová, která se po dlouhé odmlce připomněla nejen černou prací ale i střelecky. Dnes jsme tedy odčinili náš trapas z prvního utkání na Králově poli, vzdálili se od Play-outu a teď uvidíme, jestli se něco změní a jak se popereme se zbytkem základní části, kde nás bohužel čekají až na zápas s Trutnovem všechna utkání venku.
PS: dnešní utkání také bedlivě sledovat jediný klučičí člen HB, který následně putoval celou halou a už se nevrátil. Takže pokud byste někdo našel ve svém batohu nebo kabelce mimino, tak se prosím ozvěte.