Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2019/20 / základní část
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Ondřej Svejkovský , Pavel Koudela

Body HB Basket Praha: Hibalová Jesika (13), Vavrochová Lucie (13), Pilařová Jitka (9), Hoffmanová Petra (8), Šťovíčková Martina (8), Moreira Anna Paula (7), Štenclová Anita (5), Vejvodová Kateřina (3), Lišková Sára (1)

Body BK Havířov: Válková Lucie (18), Bělicová Eliška (17), Kubíčková Eliška (16), Urbančíková Nela (14), Břenková Adéla (6), Szabó Veronika (3)

Ve druhém utkání z pětizápasové šňůry, která je pro nás velmi důležitá, jsme doma přivítali Havířov. Po úvodním rozskoku jsme měli několik minut jasně navrch, ale nestíhajícího soupeře jsme nedokázali přehrát a zlomit ho výraznější bodovou šňůrou. Naopak jsme měli velké problémy v zakončení z jednoduchých a ještě jednodušších pozic. Soupeř se poté dostal 100% do zápasu a začala velmi vyrovnaná partie. Těsně před poločasem se zranila Vejvodová, které do té doby bylo celé hřiště (společně s Vavrochovou měly nejvíce získaných míčů v celém utkání) a my dostali dvojitou facku. Nejen že jsme přišli o klíčovou hráčku, ale ostatní hráčky zcela vypadly z koncentrace a ze zápasu a my poslední necelé 2 min. 2/4 zbytečně prohráli 2:8. Jinak jsme hráli dobře. Byli jsme agresivní, drželi jsme vysoké tempo, v útoku byl dobrý pohyb míče i hráček, ale úspěšnost střelby a nefungující obranný doskok nám utkání prohrávaly. Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně a dokonce jsme i proměňovali. ¾ se zdála jako zlomová, protože jsme se několika šňůrami dokázali dostat do vedení. Soupeř ale velice dobře bránil a my se na každý koš nadřeli. O to více nás bolelo, když jsme nedokázali zastavit rychlý protiútok, prohrávali na doskocích a do toho se ve 4/4 rozstřílela Kubíčková, když dala většinu svých bodů… Do koncovky šel soupeř každý útok z lepší pozice a my bohužel nedokázali utkání již vyrovnat nebo vyhrát. Za celé utkání se na naší straně nenašel X faktor, střelec, kterému by to lepilo, někdo kdo by to trochu zbláznil. Řekl bych, že jsme hráli všichni nadprůměrně, ale… Taky by hra vypadala jinak být zapískáno o něco více tvrdých zákroků v zakončení, ale to jsou jen kdyby. Byl to jeden z nejlepších zápasů, které jsem letos s týmem odehrál, protože byla vidět velká chuť a energie. Nikdo dnes nevypustil ani vteřinu na palubovce. Hráli jsme velice ukázněně pouze s 9 ztrátami, byla tam velká vůle, ale se střelbou 74/22 za dva body a dovolit soupeři 26 útočných doskoků se vyhrává velmi těžce. Pokud bychom dnes vyhráli, věřím, že by to mohl být ,,ten“ zlomový zápas. Zlomový může být, i když jsme prohráli, pokud však zítra dokážeme na tento výkon navázat, zopakovat a zlepšit zejména tyto dva herní aspekty. Dnes to byla krutá prohra, kterou všichni neseme špatně, ale soupeř hrál velmi dobře a možná měl i trochu více toho štěstíčka. Škoda také je, že tento hezký zápas z obou stran nevidělo více diváků…