Soutěž: juniorky U19 / liga / ročník 2019/20 / celostátní liga / skupina C
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Pavel Csöllei, Michael Mycak

Body HB Basket Praha: Balážová Klára (16), Zahradníková Eliška (14), Štenclová Anita (12), Marková Nikola (11), Karasová Tereza (11), Horáková Nicol (7), Šťovíčková Martina (7), Nováková Barbora (6), Lišková Rebeka Anna (5), Hájková Andrea (2)

Body BC Vysočina: Vyhlídalová Michaela (22), Kazdová Anna (15), Prášilová Tereza (10), Hacková Monika (7), Dvořáková Zlata (4), Jirková Julie (4), Kourková Kateřina (4)

V neděli nastoupily juniorky proti týmu z Vysočiny. Myslím si, že s oběma víkendovými soupeři jsme hráli vůbec poprvé během existence HB. A i dnes mě soupeř velice překvapil. My jsme do utkání vstoupili nekoncentrovaně, i když tomu možná výsledek 13:5 po 5 min. hry neodpovídal. Celý první poločas jsme se neuvěřitelně protrápili v obraně až k těsnému poločasovému vedení 44:40. Soupeř dával ze všech možných i nemožných pozic, dominoval pod košem především na útočné polovině a byl všude silnější. Na rozdíl od včerejšího utkání jsme dnes dokázali zvládnout ¾, kdy jsme společně s prvními 4. min. 4/4 vyhráli 31:13 a bylo hotovo. Hráčky v těchto 14 minutách značně zlepšily obranu hráče s míčem i bez míče a zejména obranný doskok. Nakonec nám těchto 14 minut hry stačilo k vítězství o 25 bodů. Slušný zápas odehrála Balážová, která dnes výborně zrychlovala tempo hry a s velkou chutí hrající Marková. Týmu gratuluji, ale jak říkal Windí odvety venku nebudou vůbec jednoduché.