Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2019/20 / základní část
Místo: STARZ aréna, Strakonice
Rozhodčí: Petr Havlíček, Lukáš Kalabza

Body BK Strakonice: Junková Adéla (15), Jánská Michaela (14), Chylíková Jolana (13), Baloušková Karolína (9), Bártů Zuzana (4), Hauserová Karolína (4), Žáčková Adéla (3)

Body HB Basket Praha: Pilařová Jitka (14), Hibalová Jesika (13), Vejvodová Kateřina (13), Štenclová Anita (12), Koucká Natálie (11), Moreira Anna Paula (4), Šťovíčková Martina (4)

Do Strakonic jsme přijeli s jasným cílem, ale při pohledu na náš ,,rozcvičující" se tým jsem věděl, že to bude drhnout a drhlo to. Navíc nám oproti včerejšku chyběla Vavrochová, která je letos takovou jistotou. Až do poloviny 1/4 jsme prohrávali, ale i díky výškové převaze Koucké a jejím 7 bodům v této části jsme nakonec vedli 13:16. Ve 2/4 jsme naprosto vypadli z rytmu - nedokázali jsme se dostat do rychlého protiútoku, ztráceli jsme míče, zakončovali jsme z nepřipravených pozic, navíc bez útočného doskoku, v obraně jsme měli velké problémy jak se hrou 1:1 do nájezdu, tak i střelbou z delší vzdálenosti. A v poločase jsme zaslouženě prohrávali 33:30. Dnes jsme ale museli vyhrát a i proto jsme změnili obranu do druhé poloviny. Díky ní jsme si začátkem 3/4 úsekem 0:9 vytvořili dílčí náskok, který jsme sice dokázali udržovat a soupeře jsme už nepustili ani jednou v zápase do vedení, ale nedokázali jsme ho výrazněji navýšit. Ve druhém poločase se do hry zapojila Vejvodová a také Hibalová dobře odtáhla téměř celé utkání. Po 40 min. hry jsme si mohli vydechnout a po upracovaném výkonu mohli říci, že máme splněno. Bohužel pro nás jsme nedokázali delší časový úsek udržet soupeře pod tlakem a stále jsme mu nabízeli možnosti vrátit se do utkání. Na druhou stranu chválím, že hráčky ve druhém poločase hru zvládly fyzicky i v hlavě a vždy dokázaly odpovědět správným způsobem, přestože jsme hráli v podstatě v 6 lidech. Dnes jsme byli velice špatní v osobní obraně, jak jsem zmiňoval výše a to jsme nebránili žádné složité systémy oproti včerejšku. Docela slušně jsme si pohlídali obranný doskok, což se nedalo říci o útočném doskoku. Také jsme na hřišti nestrávili tolik času ve vyšší sestavě, což je škoda, protože z toho jsme dnes měli v útoku více těžit. Naopak velice dobře fungovala zonová obrana. Příjemnou zprávou bylo, že si dnes premiérové minuty, a doufám že ne poslední, v extralize připsala Šafránková. Přesto, že se nám letos nedaří a trápíme se, jsme si dnešní výhrou zajistili účast v Play off a poslední 2 kola nám ukážou z jakého místa do něj půjdeme.