Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2019/20 / základní část
Místo: 3. ZŠ, Trutnov
Rozhodčí: Pavel Theodor, Jiří Kubíček

Body BK Loko Trutnov: Franková Emma (18), Seifrtová Alžběta (16), Linhartová Eliška (11), Kubečková Eliška (10), Tomanová Zuzana (9), Borsová Veronika (7), Klokočníková Petra (6), Zitová Sarah (2)

Body HB Basket Praha: Hibalová Jesika (22), Štenclová Anita (21), Pilařová Jitka (18), Vavrochová Lucie (11), Vejvodová Kateřina (9), Moreira Anna Paula (5), Šťovíčková Martina (4), Marková Nikola (2)

Do Trutnova jsme dnes přijeli s jediným cílem a to vyhrát, protože se nutně potřebujeme chytit a stabilizovat. Už jako poněkolikáté si počátkem zápasu některé hráčky dělaly, co chtěly a my v polovině ¼ prohrávali už dvouciferným rozdílem. Následným dvouminutovým úsekem jsme se vrátili do zápasu, ale vůbec to nebylo ono. Také během prvních 7 min. 2/4 byli domácí více ve hře a my neustále dotahovali. Naštěstí poslední 3 min. této části jsme zvládli velmi dobře a šňůrou 2:15 jsme se dostali do poločasového vedení. Celý první poločas nám chyběla rychlost, pohyb míče, obranný doskok a vůbec nefungovala obrana. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe než domácí a dokonce byla v týmu vidět i radost ze hry, energie, chuť jít za výhrou, což jsem už dlouho u týmu neviděl... ¾ jsme vyhráli 16:29 a vše vypadalo dobře. Bohužel ve 4/4 jsme postupně upadali a dovolili soupeři dvě šňůry (8:3 a 9:3), kdy nás vždy zachránila a soupeře potopila proměněná trojka Hibalové. Vypjaté koncovce jsme se nakonec dokázali vyhnout a připsali jsme si pro nás důležitou výhru. Neříkám, že jsme dnes neměli dobré pasáže, ale nadále to není ono. Dnes jsme dostali 79 bodů od předposledního týmu v tabulce, což mluví za vše, nejen o obraně. Pozitivní bylo, že jsme ve druhém poločase dokázali zvýšit naší tristní úspěšnost střelby, že jsme hráli ukázněně pouze s 10ti ztrátami a dočkali jsme se i hezkých basketbalových kombinací. Velmi dobré utkání odehrála Hibalová se Štenclovou a také Vavrochová.