Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2019/20 / základní část
Místo: ZŠ Na Slovance, Praha 8
Rozhodčí: Jonáš Kavan, Jan Jelínek

Body Basket Slovanka: Brejchová Eliška (32), Svatoňová Lucie (26), Hampejsová Adéla (15), Temesgenová Nela (8), Jeníková Natálie (6), Nádvorníková Markéta (6), Reitzová Natalie Amy (5), Nováková Kateřina (4)

Body HB Basket Praha: Hibalová Jesika (20), Štenclová Anita (13), Šťovíčková Martina (9), Balážová Klára (6), Koucká Natálie (6), Moreira Anna Paula (5), Pilařová Jitka (4), Vavrochová Lucie (3)

V sobotu jsme na Slovanku nepřijeli v roli favorita, ale na druhou stranu jsme jako jediní domácí tým dokázali v letošním ročníku porazit. Prvních 13 min. zápasu jsme s domácí dvojicí Brejchová a Svatoňová dokázali držet krok, ale poté jsme dovolili šňůru 13:0 a soupeř výrazněji odskočil. V prvním poločase nám chyběl zejména pohyb v útoku a lepší individuální řešení jednotlivých situací. Bohužel se nám nedokázalo udržet zmíněnou dvojici mimo hru, což se projevilo ve druhém poločase, do kterého jsme s vyšší sestavou vstoupili nadějně, ale následně soupeř odskočil a přes 20 bodů a bylo po zápase. My si bohužel museli kalich hořkosti vypít až do dna a inkasovali jsme 102 bodů, což je na této úrovni na zamyšlenou. Je to škoda, přestože jsme měli marodku tak od začátku ledna dobře trénujeme a tohle byla krutá rána. Pozitivní zprávou tak bylo pouze to, že se do utkání již zapojila uzdravená Koucká.