Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2019/20 / základní část
Místo: Městská sportovní hala, Chomutov
Rozhodčí: Pavel Bohata, Jindřich Zámostný

Body BK Levhartice Chomutov: Kadlecová Valentýna (35), Ceralová Lucie (13), Trollerová Eliška (11), Jorová Barbora (3), Staňková Eliška (2), Mešková Adéla (2)

Body HB Basket Praha: Pilařová Jitka (20), Hibalová Jesika (14), Moreira Anna Paula (8), Vejvodová Kateřina (6), Šťovíčková Martina (6), Štenclová Anita (2), Koucká Natálie (2)

Kadetky už letos několikrát dokázaly prokázat vůli a vyhrát zápasy, kde měl všechny trumfy v rukách soupeř. Bohužel dnes v Chomutově jsme to napodobit nedokázali. Do utkání jsme nastoupili výborně v rychlosti a po několika ziscích jsme vedli 2:8. To bylo z naší strany na dalších 12 min. z naší strany vše. 4 min. před poločasem jsme prohrávali už o 13 bodů a nic nenasvědčovalo, že se něco změní. Nicméně hráčky se do poločasu úsekem 2:14 dokázaly vrátit do hry na stav 31:30. V poločase jsme si říkali, že teď je deka na domácích a my na tento výkon musíme hlavně navázat… To se vůbec nestalo, naopak. Hra byla naprosto bez pohybu hráček i míče a soupeř se mohl v klidu v zóně smát a navyšovat své vedení. Přesto k nám byl výsledek ještě milosrdný a my vstupovali do 4/4 pouze s mankem 6 bodů. Bohužel ani ve 4/4 jsme nic nezměnili plus nám docházely síly. V polovině 4/4 jsme do toho ještě chtěli dupnout a zkusit to zlomit, ale místo toho dal soupeř dvě trojky. Přesto jsme měli ještě třetí a poslední dobrý úsek, když jsme necelé 3 min. do konce dokázali šňůrou 4:12 prohru alespoň korigovat (Pilařová za tento úsek dokázala nastřílet 10 bodů!). Chyby stejné jako včera zejména směrem na útočnou polovinu. Dnes jsme alespoň částečně zlepšili práci na obranné polovině, ale bohužel vyhořel útok. Navíc nás tedy ani v jednom nepodpořily hráčky z lavičky. Za celý víkend velká pochvala za neunavitelný výkon Pilařové a dnes za skvělou práci, zejména na obranné polovině, Vejvodové, které se ale bohužel nedařilo střelecky, ale tým skvěle táhla. No nic… musíme dále trpělivě pracovat a nehroutit se, prostě nám to letos nelepí a třeba je to sezona, kde se musíme naučit prohrávat, protože prohry ke sportu i životu patří. Třeba nám trpělivost nakonec přinese i něco pozitivního.
PS: rádi bychom si zahráli v U15 extraligu, nešlo by to rozšířit?