Soutěž: mladší žákyně U14 / žákovská liga / ročník 2019/20 / Skupina A
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Petr Šmůla, Michal Horník

Body HB Basket Praha: Večeřová Nikola (16), Nováková Tereza (14), Štenclová Amálie (9), Pospíšilová Natálie (6), Arnoštová Aneta (4), Bláhová Ema (4), Janoušková Ema (2), Slunečková Klára (2), Chalupová Eliška (1)

Body BK Strakonice: Bittnerová Denisa (15), Petelová Klára (11), Bernasová Nella (5), Kovarovičová Nikola (2), Policarová Jolana (2)

V neděli jsme přivítaly soupeře ze Strakonic, který po sobotní prohře nejspíš nebude zasahovat na postupové příčky. Vzhledem k tomu, že soupeř byl v obraně velice odstoupen, z 1/4 jsme si udělaly střelecký trénink s velice špatnou úspěšností. Poločasový výsledek 29:20 nebyl známkou dobrých obran, ale špatným útokem. Ve druhém poločase jsme chtěly zrychlit dopředu, což se docela povedlo a až mini šňůrou ve 4/4 jsme se dostaly na rozdíl 24 bodů. Zápas jsme dotáhly do vítězného konce a družstvo si stále drží neporazitelnost, kterou doufám udržíme i po posledním zápase s DBaK (13.12!) Pochvalu si zaslouží určitě Nováková, která jak v útoku tak v obraně byla velice aktivní. Zmínit musím také skvělou obranu Štenclové, která ubránila nejlepší hráčku soupeře na 3 bodech. Tým se tímto víkendem drží stále bez prohry na 1.místě skupiny A a zajistil si již postup do extraligové části, která začne v lednu 2020.