Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2019/20 / základní část
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Pavel Bohata, Petr Šmůla

Body HB Basket Praha: Hibalová Jesika (22), Štenclová Anita (17), Pilařová Jitka (12), Lišková Sára (10), Vavrochová Lucie (9), Moreira Anna Paula (4), Šťovíčková Martina (4), Hoffmanová Petra (2), Šmídová Klára (2)

Body SBŠ Ostrava: Ebenhöhová Kateřina (28), Šandová Tereza (26), Konečná Julie (7), Saviola Dorota (5), Brisudová Lada Ingrid (2), Kozlová Jana (2), Kloknerová Bianka (2), Lindovská Radka (2)

Do dnešního utkání jsme nastupovali v roli favoritů, ale po včerejší těžké prohře a bez Vejvodové musel tým zase prokázat charakter. Hráčky dobře podchytily úvodní minuty, měli jsme několik získaných míčů z pressingu, získávali jsme na soupeřkách fauly a pomáhali si proměněnými trestnými hody. Po 14 min. hry jsme se dostali do dvouciferného vedení, ale zase jako kdyby tímto už byl zápas hotový a přestali jsme hrát. Nechápu. Zbylých 6 min. jsme prohráli 7:22 a z dvouciferného vedení jsme se dostali do poločasového mínusového stavu 36:41. Poločas byl zaměřený spíše na hlavu a najít další motivaci a chuť. Stejně jako včera i dnes jsme do druhého poločasu vstoupili dobře a po dvou útocích jsme vyrovnali. Až v posledních dvou minutách jsme se utrhli šňůrou 8:0, ale v poslední vteřině jsme dostali trojku s klaksonem. I dnes se hrálo až do posledních minut a my si naštěstí dokázali po celou 4/4 udržovat těsné vedení, které jsme i zlepšenou obranou pick and rollu a větším tlakem na hráče s míčem dokázali dotáhnout do vítězného konce a myslím, že se nám všem hodně ulevilo. Během celého zápasu, zejména v prvním poločase, jsme měli hodně výkyvů a nedokázali jsme soupeře dostat pod tlak delší časový úsek. Opět nás celý první poločas provázela špatná obrana postupného útoku, což se ale ve druhé půli výrazně zlepšilo a hráčky opravdu jezdily! Problém nám dělala obrana soupeřovi pivotmanky i proto, že jsme po většinu zápasu hráli v malé sestavě. Dnes jsme se i trefovali a Pilařová se Štenclovou si spravily chuť po včerejšku. Bohužel střeleckou smůlu si dnes vybrala oslavenkyně Moreira, která ale odehrála velmi slušný zápas. A také druhou kritickou disciplínu, obranný doskok, jsme dnes výrazně zlepšili a na doskocích jsme vyhráli, zejména výborná práce na útočných doskocích. Dnes se našel i X faktor, kdy se do žlutého trikotu oblékla Hibalová a zároveň přítomnost pomalu se vracející Liškové byla velmi znát. Vyzdvihnout musím za oba dny také Vavrochovou, která prožívá podle mě zatím nejlepší období v HB. Bude tento víkend tedy ,,ten“ zlomový?