Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga / ročník 2019/20 / Liga sk. A
Místo: ZŠ Hovorčovická, Praha 8
Rozhodčí: Pavel Šmíd, Michael Mycak

Body Basket Slovanka:

Body HB Basket Praha:

Do sobotního utkání proti Slovance jsme nastoupili v osmičlenné sestavě, což se nakonec ukázalo jako rozdílové. Hráčky do utkání vstoupily velmi energicky a po šňůře 0:13 ve druhé polovině ¼ se ujaly vedení, které bylo v poločase desetibodové. Vedení mohlo být vyšší, protože jsme celý první poločas byli jednoznačně lepším týmem, ale nevyvarovali jsme se několika hluchým úsekům. Na druhou stranu si musíme přiznat, že kdyby domácí proměnili jen polovinu toho, co nedali zpod koše, tak prohráváme už v poločase. Ve druhém poločase a především ve 4/4 na nás dolehla úzká rotace, v podstatě jsme hráli v 5 lidech a soupeř toho dokázal využít a výsledek utkání nakonec překlopil na +10 bodů ve svůj prospěch. Dnes jsme rozhodně mohli pomýšlet na výhru, ale v takto úzké sestavě to nebylo fyzicky ani psychicky možné, navíc proti velmi agresivní a rychlé hře Slovanky. Velmi dobře odehrála Pospíšilová a obrovský kus práce pod neustálým zdvojováním odvedla Potůčková. Svým přístupem a nasazením mě hráčky snad poprvé v této sezoně dokázaly dostat do zápasu a velice mě mrzí, že to neskončilo výhrou.