Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga / ročník 2019/20 / Skupina A
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Jan Hejnic, Jakub Hejduk

Body HB Basket Praha: Potůčková Julie (11), Štenclová Amálie (7), Nováková Tereza (6), Salačová Eva (6), Šafránková Markéta (5), Kinclová Alice (5), Šamšová Markéta (4), Arnoštová Aneta (4), Kovandová Lenka (2)

Body BA Sparta: Krausová Vendula (16), Hrdinková Adéla (14), Chodorová Kateřina (13), Blaščáková Nikki (5), Šalkovičová Martina (5), Hlušičková Kateřina (4), Michopulu Maia (4), Salačová Sofia (2), Šebelová Alžběta (2)

Jako tradičně vstoupily do sezony první U15 proti pražské Spartě, která loni obsadila 3. místo na MČR. Celý tento víkend jsme brali v podstatě jako ,,přípravný", protože čas na přípravu byl velice krátký. Úvodní minuty probíhaly podle předpokladů a přestože jsme měli více střeleckých pokusů, prohrávali jsme po 4 min. 0:11. Po úvodní nervózní čtvrtině jsme se osmělili a 2/4 jsme dokonce vyhráli 17:13. Hráčky musím pochválit také za výborný vstup do druhého poločasu, kdy prvních 6 min. vyhrály 15:8 a dostali se do stavu 38:38. Bohužel to byl vrchol našeho výkonu. Následovala soupeřova šňůra 0:10, na kterou ani hráčky, ani trenér nezareagoval. Poslední čtvrtina se dohrávala v anonymních podmínkách, ale po zápase bylo už po 3/4. Z obou stran se nehrál moc koukatelný basket, což přisuzuji úvodu sezony, ale soupeř ho zvládl lépe. Za mě to bylo z našeho pohledu pozitivní. Máme dlouhodobý cíl a to samozřejmě potřebuje čas. Ano bylo tam obrovské množství chyb, ale holky se dostávaly do šancí, běhaly a v rámci možností se držely herního plánu. Kdyby mi někdo před víkendem řekl, že prohraju o 15, bral bych to všema deseti. Na druhou stranu když jsme byli 14 min. před koncem na plichtě tak to trochu mrzí. Velká pochvala patří Julii Potůčkové, která jako nejzkušenější odehrála velmi spolehlivě.