Soutěž: mladší žákyně U14 / žákovská liga / ročník 2019/20 / Extraliga sk. A
Rozhodčí: Barbora Toboláková, Barbora Kopecká

Nominace:

Zapisující:

Body HB Basket Praha:

Body BK Klatovy:

Extraligová část je právě ve své polovině a čekala nás dvojička s týmem z Klatov. Věděly jsme, že to bude těžký zápas, neboť jsme s tímto týmem hrály v základní skupině, kdy jsme první zápas vyhrály o 40 bodů a druhý pouze o 6 bodů. Vzhledem k absenci klíčové hráčky Novákové, jsem musela trošku zamíchat se sestavou a bylo vidět, že nám v prvním poločase chybí. Začátek zápasu byl velice ospalý a absolutně jsme se nemohly chytit, proto jsme zaslouženě prohrávaly 12:18. Ve 2/4 jsme se ale chytly bodově a po skvělé hře Večeřové pod košem jsme se dostaly do poločasového vedení o 7 bodů. V 8. min 3/4 jsme dostaly od soupeře trojku, která ho přiblížila na 3 body, ale skvěle hrající Pospíšilová odpověděla svojí trojkou a vedení jsme postupně navýšily na 10 bodů. V poslední čtvrtině zahrály holky skvěle a tuto čtvrtinu vyhrály 25:6 a porážíme Klatovy o 28 bodů. Stále nás trápí šestky, které jsme měly 24/9, ale naopak se nám dnes dařila střelba za 3 body, kdy jsme trefily 4 trojky (3 Pospíšilová). Zítra nás čeká odveta v Klatovech, která nebude vůbec jednoduchá. Pochvalu si dnes zaslouží také Pilařová, která si jako 07 stále drží bodový průměr 15 bodů na zápas a samozřejmě zkušeně hrající kapitánka Štenclová.