SEZÓNA 2016/17

příliš mnoho zranění, přesto máme titul Mistr ČR

Sezónu výraznou měrou ovlivnil neuvěřitelný počet zraněných hráček. I přesto holky ve všech zápasech statečně bojovaly s nepřízní osudu a mají náš velký obdiv. Přesto se nakonec zranění podepsala na konečných výsledcích a to ve všech soutěžích, kromě U14.

Nejmladší minižákyně U11 (roč.2006+07)

Nově sestavený tým, který prvním rokem nastoupil do soutěží. Některé hráčky již měly zkušenosti z předchozí sezóny, ale většina byla úplnými nováčky. Tým vybojoval v Pražském přeboru U11 2.místo, když od zlata je dělilo pouze horší scóre. Díky tomu si zajistil účast na Národním finále. Zde jsme v klíčovém utkání nastoupily bez zraněné jedné z opor, ruce nám svázala nervozita a porážka o 3 body nás odsoudila do skupiny o 5. – 8.místo. Tady už jsme nezaváhaly o umístily se na konečném 5.místě v ČR.

Řada hráček ještě odehrála doplňkovou soutěž ve hře 3 na 3. Za účasti 28 dívčích i chlapeckých týmů děvčata vybojovala 3.místo v Praze a stala se nejlepším dívčím týmem této soutěže.

Mladší minižákyně U12 (roč. 2005+06)

V soutěži Pražského přeboru U12 jsme ani jednou díky zdravotním problémům nenastoupili v kompletní sestavě. V konečném pořadí této soutěže jsme skončili na nelichotivém 6.místě.

Starší minižákyně U13 (roč.2004+05)

Nejlepší střelkyně týmu 2/3 sezóny z důvodu zranění nehrála a holky tak i přes všechnu snahu nakonec obsadily 3.místo v Pražském přeboru U13. Na Festivalu (jakési Národní finále „B“), jsme prohrály v semifinále a nakonec vybojovaly bronzové medaile.

Mladší žákyně U14 (roč.2003+04)

Holky vstoupily do sezóny jako obhájce titulu Mistra ČR v U13 i v U14. Soutěží Žákovské ligy U14 postupovaly bez porážky, většinu utkání vyhrály rozdílem 2 tříd a bez porážky prošly až do finále turnaje o Mistra ČR. Zde odehrály s domácím týmem vyrovnaný zápas, přestože většinu utkání lehce vedl soupeř. Rozhodnutí přišlo až 17vt před koncem, kdy jsme neuvěřitelnou trojkovou střelou převrátily 1 bodové vítězství na naši stranu. Takto i utkání skončilo a hráčky obhájily titul Mistra ČR.

Většina těchto hráček následně reprezentovala Pražský výběr na turnaji Oblastí, pořádaném ČBF a výběr Prahy se stal vítězem tohoto turnaje. A poslední zlato si holky vybojovaly v týmu Prahy na Letní olympiádě dětí a mládeže, kde hráčky HB Basketu tvořily 1/3 týmu.

Starší žákyně U15 (roč.2002+03)

Hráčky obhajovaly titul Mistra ČR z kategorie U14 a již v průběhu sezóny bylo jasné, že každým novým zraněním se šance snižují. Holky prohrály na turnaji MČR klíčové utkání o 2 body a hrály tak ve skupině o 5. – 8.místo. Díky zraněním turnaj dohrávaly se 7 hráčkami !! I tak dokázaly neuvěřitelným nasazením a bojovností vybojovat konečné 5.místo v ČR.

2 z těchto hráček pak reprezentovaly ČR na turnaji Litvě.

Kadetky U17 (roč. 2000+01+02)

Poprvé tým nastoupil v extralize kadetek U17, v prestižní nejvyšší soutěži ČR. Byl doplněn o hráčky z Kladna, Plzně a Nuslí a dlouhou dobu držel v soutěži postupové místo do finálové osmičky. V rozhodujících zápasech ale zasáhla marodka a holky v závěru bojovaly o udržení v této soutěži. To se nakonec podařilo, když obsadily 9.místo v ČR a i v další sezóně nás čeká účast v této soutěži.

Juniorky U19 (roč. 1998+99+00)

Družstvo v rámci spolupráce odehrálo sezónu pod hlavičkou Slávia Praha. Hráčky již druhým rokem bojovaly o možnost postupu do nejvyšší soutěže, ale opět se nepovedl závěr soutěže.

Od sezóny 2017/18 přechází tato soutěž pod HB Basket.

Ženy

Prvním rokem do soutěží ČBF vstoupily naše ženy a to do II.ligy, tedy 3 nejvyšší soutěže ČR. Tým byl z 90% složen z juniorek, což mu dává předpoklady do dalších sezón na lepší výsledky. Konečné pořadí bylo zásadně ovlivněno zraněním jediné ženy a z předních příček tabulky z první poloviny soutěže, se tým propadl až do druhé půlky, ale soutěž pro sezónu 17/18 udržel.

V sezóně 2017/18 bude mít HB Basket zastoupení ve všech kategoriích soutěží ČBF a podařilo se tak po 6 letech existence klubu sestavit tzv. pyramidu.

I v sezóně 2016/17 plně fungovaly všechny školní přípravky. Potěšující je, že se nám podařilo otevřít další přípravku a tím jsme se dostali na celkový počet  6ti přípravek na základních školách.

I letos jsme pro tyto přípravky pořádali oblíbené turnaje Nadějí. Rodiče i děti tak měli možnost se seznámit s naším klubem, s naší prací a opět se díky tomuto podařilo pro další sezónu postavit nový tým do nejmladší kategorie U11.

Sezóna to nebyla veselá, ale bohužel to je sport, to je život. Všichni věříme, že jsme si zranění „vybrali“ na několik dalších let.....