Sezóna 2015/16

Letošní sezónu jsme ozdobili dvěmi tituly Mistr ČR

Naše ženy, které byly účastnice II.třídy Pražského přeboru tým omladily a podařilo se jim postoupit do I.třídy. Holky hrají basket už jen pro zábavu, ale některé zápasy byly moc hezké.

Tým juniorek U19 obléká dres Slávie Praha, s níž i nadále spolupracujeme. Tajným cílem sezóny byl postup do extraligy, ale bylo jasné, že tým v tomto složení na postup ještě není úplně připraven. Holky se dostaly do play off dorostenecké ligy, ale zde vypadly.

V kategorii U17 kadetky, jsme hrály dorosteneckou ligu a složení týmu dávalo naději, že může být naplněn náš dlouhodobý cíl a sen. Postup do extraligy - nejvyšší soutěže ČR. Holky vyhrály základní skupinu DL a přes play off se probojovaly do kvalifikace o EXL. Kvalifikaci již hrály mladší holky, tým byl doplněn o několik hostujících hráček z týmů, s nimiž má náš klub dlouhodobou spolupráci - Kladno, Plzeň. Kvalifikaci naše holky jednoznačně vyhrály a HB Basket, po 5 letech činnosti bude hrát nejvyšší soutěž kadetek Smile.

Starší žákyně U15 nastoupily do soutěže žákovské ligy v situaci, která nebyla vůbec jednoduchá. Po odchodu několika hráček v předešlé sezóně to vypadalo, že soutěž budou hrát především mladší hráčky, s cílem ji udržet. V průběhu sezóny se ale odehrával malý zázrak. Tým se postupně naplňoval hráčkami a především výborně hrál. Postup do extraligové nadstavby byl skvělým úspěchem, který málokdo - dá se říci nikdo, nečekal. Ale holky šly dál a nakonec si vybovaly 6.místo v extralize a postup na Mistrovství ČR. Bohužel došlo k chybě organizačního pracovníka klubu v novém licenčním systému svazu. Vedení klubu svoji chybu přiznalo a následným rozhodnutím STK byly týmu odebrány body. To nám cestu na MČR zavřelo....Frown.

Prvním Mistrem ČR v HB Basketu se staly mladší žákyně U14. Holky obhajovaly 3 předchozí tituly vícemistra. Vyhrály dlouhodobou soutěž žákovské ligy U14, tým doplnila děvčata Kladna a postoupily jsme přes předkolo MČR. Pak přišlo něco, co se dá těžko opakovat a vysvětlit těm, kdo to nezažil. Holky na turnaj o Mistra ČR hrály skvělý kolektivní basket s nasazením a zároveň pokorou. V hale na Královce pak před plným hledištěm HB fanoušků drtivě porazily domácí celek a mohly si tak v plném rozsahu vychutnat své vítězství. HB Basket má tak svůj první TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY Smile.

Druhý mistrovský titul přišel o 3 týdny později, v kategorii U13, starších minižákyň. První kategorie, kde se už hraje oficiální Mistrovství ČR (mladší kategorie jsou "jen" Národním finále). Holky jasně přehrály všechny týmy v Praze. Bez ztráty bodu postoupily i přes předkolo MČR. A porážku nepoznaly ani na turnaji o Mistra ČR. Ve finále porazily hlavního konkurenta z Prahy a odvezly si tak TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY. A jako bonus - nejlepší hráčkou turnaje, tzv. MVP, byla kapitánka našeho týmu Smile. A jako bonus holky vyhrály prestižní mezinárodní turnaj ve Francii.

V kategorii U12 ml.minižákyně jsme letos měly velkou smůlu. Bohužel v klíčových utkáních sezóny nás zasáhla marodka a tým tak nedokázal obhájit loňské prvenství v Pražském přeboru a zůstal v Praze bronzový - tedy nepostupový na Národní finále. Paradoxně ale i tyto hráčky mají doma krásnou zlatou "placku". Na Festivalu (kdysi označovaném jak "B" Národního finále) porazily všechny celky, jednoznačně vyhrály a dokázaly, že se s nimi v následujících sezónách musí počítat.

V nejmladších minižačkách U11, tedy v první kategorii, kde se hrají oficiální soutěže, jsme letos obhájit loňské zlato v Praze nedokázaly. Tým byl bez zkušenějších hráček, což v těchto kategoriích rozhoduje. Nicméně bojovnost a nasazení, s kterým holky do soutěže šly, jsou dobrý příslibem do dalších let. Družstvo bylo během sezóny plnohodnotně sestaveno a tak v příští sezóně nehodláme být v Praze čtvrté...(nicméně 4.místo pro "partu začátečnic" je skvělým úspěchem).

Dalším úspěchem našeho klubu je práce s nejmladšími dětmi. Opět se nám podařilo napnit všech našich 5 přípravek na základních školách. Tradičně proběhlo 5 turnajů Nadějí, kde tyto děti mohly ukázat rodičům, co se naučily a nebylo toho málo. A z těchto hráček se koncem sezóny podařilo sestavit další ročník (2006+07), který svoji "kariéru" zahájil 3.místem na turnaji v Olomouci. Každopádně tyto hráčky slibují další úspěchy klubu a to i navazují 2007+08.

Z pozice prezidenta klubu musím být se sezónou 2015/16 víc než spokojena Smile. Dva mistrovské tituly a postup do extraligy dorostu je obrovským úspěchem hráček a trenérů a to za velké a neutuchající podpory rodičů.

Do sezóny 2016/17 kromě výše uvedených kategorií vysíláme i nový tým a to HB Basket ženy "A", který vstoupí do soutěže II.ligy žen. Tím je pyramidy dostavena a přejme si jen další úspěchy.