HB týdeník, aneb očima prezidentky

leden / adopce Dlouhokrčky

Silvestrovské oslavy máme už hodnou chvíli za sebou a do roku 2021 jsme vstoupili se PSEM 5. Otupělí jsme se zase zavřeli doma a čekáme. Sil ubývá, motivace na cokoli se vytrácí, deprese stoupají, nuda graduje a člověk je už línej i bejt línej. Čekání na PSA 3 se zdá být nekonečné.

Od 5.1 jsme trošku překopali naší „zimní přípravu“ a udělali si našeho HB PSA. Podle něj jsme se rozběhli do parků a běháme a běháme a skáčeme po schodech, přelézáme klády apod.

Bohužel nám i nepřálo počasí. Zcela nečekaně v lednu sněží a mrze – v Praze ?!?!? Je jasné, že radost dětí je veliká, frčí bobovačka, ale co se týče tréninků, tak tam nás to žene do tepla obýváků a zase poskakujeme podle internetu, běháme po schodištích paneláků, či posilujeme podle zaslaných pokynů.

Nyní se blížíme na konec ledna. Všechny musím pochválit – rodiče, holky, ale i trenéry za nasazení, za účast na „trénincích“. Mě je hloupé každý víkend rozesílat plán na týden a žádat potvrzení účasti, aby se případně předělaly skupiny na výběhy, ale máme bezvadné rodiče, kteří trpělivě odepisují a naši činnost podporují. Moc děkuji.

Na únor se ale chystají změny – tedy, změny jsou neustále nějaké, i když leden byl v tomto směru celkem poklidný. Vláda hodlá PSA upravit a nám se skomírající světýlko na konci nekonečného tunelu rozblesklo. Už už ťukáme na dveře hal. Sice to přináší jisté komplikace, ale naděje, že vlezeme do trenek, vezmeme míč do rukou, trenér zapíská a vše se dá do pohybu – Bože, to zní jako malý zázrak.

Prosím všechny – buďte ve střehu, vše budeme řešit přes maily a třeba fakt v únoru alespoň částečně začneme trénovat.

Jo a ještě jedna věc se v lednu stala. Sice už nevím, jak k tomu došlo, ale zjistila jsem, že v ZOO Praha jsou sirotci a že se dají adoptovat a pomoci tak zvířátkům v této šílené době. Tak jsme vybraly s Káčou 5 adeptů a na instagramu proběhla anketa, koho by HB mohlo adoptovat. Favoritem byla zelená užovka, dařilo se i dalším zvířátkům, ale nakonec vyhrála želvinda – Dlouhokrčka rotiská. Mě pak bylo strašně líto ostatních zvířátek, kteří zůstali sirotky…ale jak známo, člověk nemůže mít vše. Od 21.1.2021 je HB Basket adoptivním rodičem. Pokud někdy přijde doba, že se bude moci navštívit ZOO, tak se na naši svěřenkyni do indonéské džungle jděte podívat.

Sdílet