MČR U19 - 3.místo

hodnocení trenéra

O víkendu 27. a 28.4. nastoupili naše U19 k zápasům MČR.

Už samotný fakt, že se náš mladý tým dostal mezi 4 nejlepší týmy v republice, byl velký úspěch.

V prvním zápase nás čekal Hradec. Utkání začalo velmi nervozně z obou stran o čemž svědčí i skore, které na ukazateli bylo po 4 odehraných minutách 2:2. Dříve se do zápasu dostal Hradec, který vyhrál 1.čtvrtinu 17:11. Z naší strany to nebyl vůbec dobrý výkon, postrádal především rychlý přechod do útoku. Další velkou bolestí bylo doskakování, kdy nás soupeř trestal z druhých i třetích šancí na skorování. Ve druhé části se naše hra příliš nezlepšila a soupeř se dostal až do 11ti bodového vedení. Až závěr druhé části se pomalu naše hra začala zlepšovat a tak jsme odcházeli do šaten se skorem mínus 6. Po přestávce však přišel na hřiště úplně jiný tým a začínáme skvěle 10:2 pro nás. Další super úsek nás dostává do 8mi bodového vedení a ještě střílíme tresné hody. Ty bohužel v koši neskončily a soupeř v závěru trojkou korigoval  na plus pět pro nás, před poslední částí. Začátek poslední části byl bohužel opět pro soupeře a úsekem 9:2 se dostává do dvoubodového vedení. V další části se hra úplně vyrovnala a tři minuty před koncem byl stav nerozhodný. Pak přišla trojka Tomanové, ale to bylo na nějakou dobu z naší strany vše.Několik neúspěšných pokusů o skorování v koši soupeře neskončilo, soupeř trestal především z trestných hodů a dostal se na 3 body pro něj. V poslední minutě (30 vteřin do konce) byl po úspěšných trestných hodech Pilařové stav o bod. Soupeř již neskoroval,ale měl však dva útočné doskoky a nám ubýval čas. 5 vteřin do konce soupeř netrefuje střelu z dálky. Po oddechovém čase z naší strany se přesouváme dopředu a máme na skorování 5 vteřin. Finální přihrávka však končí v autu a my prohráváme tím nejtěsnějším rozdílem. Bylo to velmi smutné, jelikož ve druhém poločase jsme byli lepším týmem.Takže jsme odkázání na poslední zápas sezóny o bronzové medaile.

HRADEC KRÁLOVÉ : HB BASKET PRAHA 69:68

Tomanová 17b

Pavelcová 12 doskoků

Pilařová 7 as

Pavelcová 34:39

No a po smutném zápasu přichází zápas o obronzové medaile.

Děvčata rychle zapoměla na těsnou porážku a vstupují do zápasu velice aktivně a hlavně odhodlaně. Po trojce Pavelcové se ujímáme vedení 8:5. Soupeř však kontruje a jde do vedení +4. Děvčata jsou však velmi aktivní a po vypíchnutí míče Pilařovou jdeme do druhé čtvrtiny s tím nejtěsnějším náskokem 1 bodu. Začíná druhá čtvrtina a my velmi dobře bráníme a po koši Pilařové v 5.minutě navyšujeme na 5 bodů. Velmi dobře řešíme soupeřův Pick and roll a po koši Vaňkové jdeme do +7. V tento okamžik si vybíráme slabší chvilku v útoku. Né však v obraně a proto se skore někakou dobu moc nemění. Pak však soupeř koriguje minutu do konce druhé části na +3 pro nás. Vzápětí však trojka Pavelcové vrací vedení na 6 bodů na naši stranu a v závěru opět Pavelcová po signálu navyšuje na 28:21 pro nás, což je i výsledek do poločasu. Začíná 3.čtvrtina a jediné co nám nedovoluje skore navýšit, je úspěšnost trestných hodů. V této části jich zahazujeme 10. Celkově za zápas hrůzných 35:16 !!! Nejenom z tohoto důvodu,ale i po dvou hrubých chybách v útoku soupeř sniźuje na 3body pro nás a i závěr patři soupeři a tak jdeme před poslední částí pouze s jednobodovým náskokem. Vstupujeme dobře, Pilařová vypíchla míč +3 pro nás. Poměrně rychle si vytvoříme až 7mi bodový náskok. Soupeř se však nevzdává a po našich chybách inkasujeme 2x 2+1 a soupeř vyrovnává na 51:51. Pak však přichází VELKÁ TROJKA Bláhové. Podle mého názoru asi nejdůležitěší, kterou letos Ema v U19 proměňuje. To nám hodně pomohlo a pak nastala velká chvíle Pilařové. Nejprve trestné hody a po té díky její nesmírné aktivitě, další koš. 5  minut do konce +6 pro nás. Soupeř pak lehce koriguje.Pak 2x Večeřová na čáře trestného hodu a vždy dala jeden. Do konce 2:40. Ubráněno a soupeř vypichuje náš RP. Míč máme z autu a M.Holá ze střední vzdálenosti navyšuje 61:53. Kytlicová trestnými hody snižuje na 61:55. Pak po fantastické kombinaci pivotů Večeřová shazuje na Holou, která se nemýlí 55:63 a zbývá 1:38. Nájezd Kytlicové v koši nekončí a 53s do konce trojka Pavelcové na 66:55 už nám věší na krk bronzové medaile. Večeřová ještě z čáry TH navyšuje na 13 bodů pro nás. Radost už nám nemůže pokazit ani závěrečných 5 bodů soupeře. A bronzové medaile jsou doma.

Propuká nesmírná radost děvčat na palubovce i v celé HB rodině v hledišti, která zde fandila v neskutečném počtu. A chtěl bych touto cestou našemu fan klubu velmi poděkovat, protože jste po celou dobu MČR byli naším šestým hráčem (a nejen na MČR). Nikdo jiný nemá takové fandy jako má HB. Takže tento obrovský úspěch patří také vám.

Na závěr bych chtěl moc a moc  poděkovat a pogratulovat mým děvčatům. Nejenom za tento fantastický úspěch na MČR, ale i za celou sezonu. Byly jste skvělé,  udělaly jste mě nesmírou radost a jsem na vás moc a moc hrdý. Byl to také poslední rok v této sestavě. 05 nás bohužel opuští. Rozloučíme se na závěrečné párty.

Takže děvčata ještě jednou gratulace a obrovský dík celému týmu.

ŽABINY BRNO : HB BASKET PRAHA 60:68