MČR U17 - 2.místo

hodnocení trenéra

U17 OBHÁJILY STŘÍBRNÉ MEDAILE NA MČR
Kadetky odjely na MČR do Hradce Králové s posezonní bilancí 20:2 a postoupily z celkového 2.místa. Bohužel tým měl kvůli novému systému soutěže necelý měsíc bez zápasu a navíc jsme měli mizerný tréninkový rytmus v týdnu před MČR U19. Část z nás měla v hlavě poslední dvě MČR a první zápasy o vše. Letos jsme v prvním utkání narazili na Ústí nad Labem, přestože jsme byli v roli asi jasného favorita, nervozita byla znát. Naštěstí jsme si už během ¼ vytvořili dvouciferné vedení, které jsme postupně navyšovali a i přes slabší výkon na začátku druhého poločasu jsme si utkání pohlídali. Na hřiště se dostaly všechny hráčky, měli jsme 5 dvouciferných střelců a po 40 minutách jsme si mohli oddechnout a čekat na soupeře do semifinále. Tím byly stejně jako loni Žabiny, soupeř se kterým se nám v poslední době docela daří. Úvod zápasu tomu však nenapovídal a my brzy prohrávali 2:8. Holky se však dokázaly vrátit do zápasu a po šňůře 11:2 jsme se dostali do vedení. V dalších dvou čtvrtinách to byl vyrovnaný souboj, ve kterém jsme si ale stále drželi náskok. 7 minut před koncem po trojce Bláhové, jsem tomu už začínal věřit a následné slepená body Pilařové a Slunečkové nás poslali do finále! V tomto zápase bylo zásadní, že jsme dobře bránili situace pick and roll a byli rovnocenným soupeřem na doskoku, přestože jsme soupeři dovolili 22 útočných doskoků. Ve finále nás čekala repríza loňského finále s domácími Lvicemi. Ani úvod tohoto zápasu nám nevyšel a už do ¼ jsme tahali za kratší konec. V polovině 2/4 soupeř odskočil na 13 bodů, ale do problémů s fauly se dostalo několik jeho klíčových hráček. Nám se toho podařilo využít a především díky Pilařové jsme proti soupeřově lavičce stáhly náskok na poločasových 31:28. ¾ byla nejvyrovnanější a z obou stran poměrně opatrná a vše se mělo rozhodnout v poslední části. Tam se rozhodlo a to už v první polovině, kdy jsme si nebyli schopni vytvořit pořádnou situaci v útoku a naopak soupeř trestal třemi proměněnými trojkami. Holky do tohoto utkání daly vše, a přestože jsme se nenechali zmlátit ve velmi tvrdé hře, tak jsme dovolili soupeři 27 útočných doskoků, ale především jsme se strašně trápili v útoku (organizace, řešení situace, 54 vstřelených bodů…). 15 neproměněných trestných hodů nebyl důvod naší prohry. Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství, protože ve finále byl určitě lepší. My jsme ale obhájili stříbrné medaile, což není samozřejmost a já všem holkám velice gratuluji! Myslím si, že někteří lidé to brali jako samozřejmost a že je vše celý rok zalito sluncem, ale nebylo to tak a jsem velice rád, že jsme to dokázali udržet, abychom působili jako dobře fungující stroj, což tak od poloviny sezony nakonec i bylo. Co se týče individuálních ocenění, tak nejužitečnější hráčkou týmu byla zvolena Julie Pilařová, která měla na turnaji průměr necelých 15 bodů na utkání a zároveň byla nejlepší doskakující hráčkou týmu. Do All Star pětky byly vybrány Ema Bláhová, které turnaj výborně vyšel a také měla dvouciferný bodový průměr (přes 12 bodů) a dále Tereza Pavelcová, která byla i nejlepší střelkyní týmu na turnaji průměrně s 19ti body. Celému týmu velice gratuluji za skvělou sezonu a děkuji, bylo to s vámi super. Rozhodně nesmím zapomenout také poděkovat našemu šestému hráči v hledišti a zejména pak ,,tvrdému jádru“, které nás doprovázelo několik sezon na každém zápase.
PS: myslím si, že turnaji uškodil pokyn směrem k rozhodčím o stylu pískání, se kterým se žádný tým během sezony nepotkal a místo basketu jsme často viděli spíše řecko-římský zápas. Naopak musím pochválit rozhodčí, kteří to neměli lehké a tento metr drželi. Také mě mrzí, že si domácí nedali s turnajem více péče, protože oproti F4 na Královce to pro holky opravdu nebyl žádný velký zážitek. Vyhlášení nejlepší hráčky utkání, vyhlášení nejlepších střelců, fotky, atd. Fandění během finálového zápasu nekomentuji. Také věřím, že se extraliga U17 vrátí do staré dobré podoby s 12ti týmy a F4.