Festival U11

0. Festival U11
24.04.2026, 00:00:00

Výsledné skóre:

Informace o zápasu:
Soutěž: nejmladší minižákyně U11 / Oblasti / ročník 2025/26 / Přebor / Základní fáze
Datum: 24.04.2026, 00:00:00
Místo:
Rozhodčí:

Nominace:

 

Ubytování:

hotel, 2lůžkové pokoje

Strava:

zajištěna v hotelu

čtvrteční večeře z vlastních zdrojů

máme zajištěnu snídani, oběd a večeři na pátek a sobotu + nedělní snídani

nedělní oběd zajistíme případně na místě - pizza apod.

Doprava:

tam i zpět jedeme vlakem

 

cesta tam

čtvrtek, odjezd Hlavní nádraží 15,31hod Pendolíno, příjezd Ostrava 18,38hod 

sraz na Hlaváku v dolní hale u sloupu pod eskalátory v 15,10hod - odevzdáte na místě pas, nebo občanku, kopii kartičky pojišťovny nechte holkám u sebe

 

cesta zpět

neděle, odjezd Ostrava Svinov 16,55hod RegioJet, příjezd Praha Hl.nádraží ve 20,18hod

holky si prosím vyzvedněte na nástupišti 

Cena: 4.850,-Kč

S sebou:

3 kvalitní míče (Johy přiveze tam Brandýs)

oba dresy, tričko bublinky nad dres, boty na hraní, HB ponožky k dresům, zelená mikča, šedá mikča, nějaká společná trička, černé legíny, či tepláky

a dále osobní potřeby, batoh na místě, zavazadla s kolečky, pokud se pojede vlakem

vždy pantofle, nepromokavá bunda s kapucí

 

POZOR!!!!

všechny hráčky musí předložit na začátek turnaje k ověření soupisky doklad totožnosti - občanku, pas, nebo originál rodného listu

kdo zapomene, nemůže nastoupit....

Rozlosování:

bude upřesněno

turnaj probíhá od pátka 24.4., konec v neděli cca po obědě

jsou zakoupeny jízdenky na místní MHD (proto zvýšená cena), budeme cestovat mezi ubytováním a halami

Festival se hraje na halách Gajdošova (Gajdošova 1893) a Tatran (Cingrova 1627/10)

 
 
 
Ve skupině jsme s pořadatelským týmem SBŠ Ostrava a BK Brandýs
 
V pátek začínáme s domácí v 10,50hod a večer hrajeme od 18,20hod proti Brandýsu
 
Další zápasy dle umístění v základní skupině
 
 
Finálový zápas turnaje by měl být od 12,30hod, čas vyhlášení a zakončení turnaje je ve 14,30hod. 

za fanoušky budeme rádi

 

pojedeme v počtu 15

Body Ostrava:

Body HB Basket:

U11 obsadily v Praze 4.místo a odjely sbírat herní zkušenosti na Festival U11 do Ostravy.

Ve skupině D jsme zahajovaly proti SBŠ Ostrava. Jednalo se o mladší hráčky, což bylo patrné na první pohled. My ale začaly skvělou obranou a ve stejném duchu pokračovala druhá pětka. Herní prostor dostaly všechny a plně jej využily. Na konci holky slaví svoje první kilo.

HB Basket – SBŠ Ostrava 100:0

V podvečerním zápase narážíme na soupeře, kterého známe z přátelského utkání. Ovšem tentokráte jsme kompletní a soupeř střídá podle pravidel. My hned od počátku dobře bráníme a než se soupeř rozkoukal, vedeme 16:2. I druhá pětka dobře brání a zaskočený soupeř prohrává v poločase 35:7. Jenže následuje klasický výpadek, některé hráčky jsou úplně mimo, některé přestávají hrát a soupeř reaguje zvýšenou aktivitou, která mu přináší vítězství ve třetí části hry 11:5. Naštěstí druhá pětka se nerozložila, svoji část hry vyhrává 16:2 a potvrzujeme tak 1.místo v základní skupině.

BK Brandýs n/L – HB Basket  20:56

 

 

 

 

 

Ve čtvrtfinále nás čeká KP Brno. Podle předchozích výsledků víme, že nás čeká vyrovnaný souboj. Toto utkání je rozhodující a při zpětném pohledu jsme jej odehrály nejlépe – co se koncentrace (tedy našeho největšího problému) týče. Po vyrovnané 1/4 v druhé části hry jdeme do nevýrazného vedení. První pětka opět začíná zmatkovat, děláme chyby, zejména v obraně, které by už v této kategorii neměly přijít. Příkladně nejsme schopny pochopit, že soupeř vybíhá do rychlých protiútoků a všude jsme vždy 2 kroky za ním. I tak se nám drží udržovat vedení. V poslední části hry to také z naší strany není žádný elitní výkon, ale naštěstí dokážeme vedení udržet a tím se dostáváme do první čtyřky.

HB Basket – KP Brno  40:34

V semifinále přichází známý soupeř. Končí legrace a začíná se upravovat střídá podle toho, jak se holkám daří. A dostáváme se opět k hlavnímu problému týmu – koncentrace. Začínáme dobrou obranou a koše dostáváme jen od 1 hráčky soupeře. Bohužel nerespektujeme pokyny ohledně obrany pivota, sami nejsme schopny něco v útoku zahrát, ale přesto v 1/4 prohráváme jen o 1b. V druhé čtvrtině se nám daří eliminovat hlavní oporu soupeře a i přes řadu chyb a neschopnosti hrát postupný útok, v půlce držíme remízu. A tím to bohužel i končí. Přichází tradiční blackout. Přestáváme být agresivní v obraně, nevracíme se do obrany, v útoku děláme týmové a individuální chyby a soupeř pomalu a jednoduše navyšuje svoje vedení, na což my nejsme schopni po zlém, ani po dobrém reagovat. Závěr zápasu odehráváme bez opor a víme, že nás čeká bitva o bronz.

Basket Slovanka – HB Basket 63:36

Boj o bronzové medaile přesně odpovídal skutečnosti týmu. Zatímco běžně výkony družstva na turnaji rostou (platí zejména u dětí), náš naopak klesal. Naše mentální síla stačí pouze na odehrání poločasu. Opět i přes řadu chyb v první půlce dobře a s nasazením bráníme. Do druhé půlky jdeme za vyrovnaného score, ale opět přichází výpadek, přestáváme bránit, pleteme si strany, některé úplně přestávají hrát…. A tak soupeř pomalu, ale jistě kráčí po medaile.

ŠSK Sadská – HB Basket  51:36