Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga / ročník 2018/19 / Extraliga
Místo: hala Sokol Hradec Králové, Hradec Králové
Rozhodčí: Dominik Výborný, Dominik Barták

Body Sokol Hradec Králové: Zárubová Kateřina (20), Šafránková Nikola (17), Paurová Dominika (13), Velichová Charlotte (9), Nováková Anna (6), Telecká Tereza (6), Konštacká Alice (4), Brožová Anna (4), Marečková Barbora (2), Špeldová Veronika (2), Vlachová Natálie (2)

Body HB Basket Praha: Štenclová Anita (15), Moreira Anna Paula (10), Lišková Sára (9), Semrádová Eliška (9), Balážová Klára (8), Šťovíčková Martina (8), Vajdová Žofia (3), Krásná Barbora (1)

Na půdě favorita jsme chtěli zejména nehrát s žádným větším respektem, což se nám dařilo a v úvodních minutách jsme vedli. Problémem v prvním poločase byl především obranný doskok a naše opětovná neschopnost zastavovat soupeřovy protiútoky. Přestože jsme nehráli špatně jakoukoli naší chybu soupeř tvrdě trestal, z čehož pramenil poločasový stav -26 bodů. Utkání jsme ale nevzdali a hráčky se vyhranou ¾ a dobrým vstupem do poslední části dostali na rozdíl pouhých 7 bodů a soupeř znervózněl. Po 2-3 zbytečných chybách v krátkém sledu za sebou si soupeř vzal zpět dvouciferné vedení a my už zejména fyzicky koncovku nezvládli. I přes chyby, které jsme dělali jsem byl s výkonem spokojený a především hráčky zjistily, že se s Hradcem dá hrát. Velkou slabinou byl dnes výkon střídajících hráček a i v důsledku toho si myslím, že základní pětka už v koncovce nestíhala.