Levhartice Chomutov - HB Basket Praha

155. Levhartice Chomutov - HB Basket Praha
17.02.2019, 09:00:00

Výsledné skóre: 71:60

Soutěž: juniorky U19 / liga / ročník 2018/19 / celostátní liga / finálová skupina
Datum: 17.02.2019, 09:00:00
Místo: Městská sportovní hala, Chomutov
Rozhodčí: Karel Anton, Michael Mycak

Body Levhartice Chomutov: Horsáková Natálie (27), Hartmanová Daniela (9), Hrabovská Dagmar (9), Bachmanová Simona (8), Pikalová Karolína (8), Běloušková Klára (6), Ceralová Lucie (2), Sýkorová Michaela (2)

Body HB Basket Praha: Nováková Barbora (15), Vejvodová Kateřina (15), Pilařová Jitka (11), Zahradníková Eliška (7), Lišková Rebeka Anna (4), Marková Nikola (3), Koucká Natálie (3), Havlová Barbora (2)

V neděli U19 v brzkém hracím čase (9 h) nastoupily proti týmu Chomutova. Hráčky jsem od začátku upozorňovala, že utkání bude hodně fyzicky náročné a hlavně tvrdé, což se bohužel nakonec potvrdilo. Hráčky do utkání vstoupily nebojácně a se soupeřem stále držely krok. Už 1/4 utkání napověděla, že se občas bude hrát za hranou pravidel, což potvrdil i úmyslný faul loktem na naši hráčku, která po tomto úderu musela střídat a byla vyřazena skoro na celou 2/4. Je až zarážející, že této hráčce s č. 17 – Horsákové, která byla nakonec rozhodujícím X faktorem celého utkání (27 b) nebyl písknutý nesportovní faul. I v dalším průběhu utkání byla tato hráčka několikrát důrazně upozorňována na své chování, ale žádné potrestání se nekonalo. V průběhu 2/4 jsme přišly o další hráčku, která byla odnesena z hřiště s podezřením na výron kotníku, které se nakonec potvrdilo. Přes všechny tyto ztráty hráčky stále bojovaly a v poločase na světelné tabuli bylo skóre pro nás (+2 b) 31:33. Bohužel ve 3/4 jsme utrpěly další a velmi citelnou ztrátu, kdy se dvě hráčky srazily hlavami a naše hráčka byla odnesena s podezřením na otřes mozku. Řada zraněných se rozšířila. Přesto musím smeknout před zbytkem týmu, který se neustále držel v kontaktu a skóre po 3/4 bylo (-2 b) 51:49. Stále byla možnost utkání dovést do vítězného konce, ale rotace hráček do 4/4 se zúžila na počet 6. Ještě v 5. minutě 4/4 jsme byly (-3 b) 61:58, ale pak došly síly a hráčky Chomutova šňůrou 10 b rozhodly utkání ve svůj prospěch. Přestože jsme utkání nakonec prohrály 71:60 chci vyzdvihnout výkon celého týmu, odvahu, nasazení a bojovnost, se kterou se do posledních minut rval o vítězství.