Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga / ročník 2018/19 / Extraliga
Místo: SPŠ spojů , Ústí nad Labem
Rozhodčí: Pavel Šmíd, Natálie Horsáková

Body HB Basket Praha: Štenclová Anita (24), Šťovíčková Martina (19), Moreira Anna Paula (12), Balážová Klára (10), Semrádová Eliška (10), Karasová Tereza (8), Krásná Barbora (7), Potůčková Julie (5), Vajdová Žofia (2)

Body SLUNETA Ústí nad Labem: Riegertová Marie (21), Pekárková Lucie (17), Maruštíková Tereza (15), Davidová Barbora (11), Vondřičková Klára (6), Kopecká Johana (3), Seidelová Agáta (2)

Do velice důležitého utkání o postup na MČR jsme vstoupili s tragickou obranou a celý první poločas jsme umožňovali soupeři až moc snadno skórovat. V útoku jsme žádný větší problém neměli především díky slušné hře 1:1 a útočnému doskoku. Dobrým úsekem v první polovině 2/4 jsme se dostali do mírného vedení, ale o utkání z daleka nebylo rozhodnuto a poločasové vedení 45:39 nám větší klid nepřineslo. Rozhodující byla ¾, kde jsme už začali bránit, proměnili jsme několik rychlých protiútoků a navíc si pomohli několika trojkami. Třetí část jsme vyhráli 29:16, navíc jsme během prvních 3 min. 4/4 vstřelili další tři trojky a o vítězi už bylo rozhodnuto. Přestože se dnešní výhra nerodila snadno, připsali jsme si důležité 2 body, díky kterým již stojíme na prahu mistrovství republiky.