DBaK - HB Basket Praha

152. DBaK - HB Basket Praha
16.02.2019, 18:30:00

Výsledné skóre: 55:93

Soutěž: juniorky U19 / liga / ročník 2018/19 / celostátní liga / finálová skupina
Datum: 16.02.2019, 18:30:00
Místo: ZŠ Kožlany, Kožlany
Rozhodčí: Vladimír Slanina, Jan Renc

Body DBaK: Švambergová Nikola (14), Lucáková Lucie (11), Kaiserová Kateřina (8), Juhászová Natálie (7), Froňková Barbora (6), Vůchová Veronika (3), Dolejšová Kateřina (2), Teršlová Štěpánka (2), Kapitánová Lenka (2)

Body HB Basket Praha: Zahradníková Eliška (24), Vejvodová Kateřina (18), Pilařová Jitka (17), Marková Nikola (9), Havlová Barbora (6), Koucká Natálie (6), Lišková Rebeka Anna (5), Alexandrova Anna (4), Nováková Barbora (3), Srbová Mahulena (1)

V sobotu U19 vyrazily na druhé venkovní utkání na hřiště DBAK. Odjížděly jsme s mírně zúženou sestavou a to z důvodu začátku jarních prázdnin. Přesto jsem věřila, že z venkovní dvojičky přivezeme jedno vítězství, abychom zůstaly v kontaktu s čelem tabulky. Hráčky před začátkem utkání dostaly jasné pokyny o obraně tří hráček, které se bodově nejvíce podílejí na výhrách týmu DBAK. Do začátku utkání jsme nastoupily dost vlažně, takže jsme v 2. minutě 1/4 prohrávaly 5:0, ale od té doby jsme začínaly pomalu přebírat taktovku a konec 1/4 bylo skóre 16:25 v náš prospěch. Ve 2/4 jsme skóre navýšily a v poločase svítilo skóre 31:44. Už v minulých příspěvcích jsem zmiňovala, že 15minutová přestávka v poločase je spíše proti nám a hráčky jsem nabádala, že do druhého poločasu musíme nastoupit zodpovědně a koncentrovaně a nepodlehnout vědomí, že vedeme. A musím říct, že si hráčky vzaly má slova doslova a do písmene k srdci, takže za 3/4 jsme nastřílely neuvěřitelných 29 bodů!!! Vyzdvihnout musím výkon hráčky č. 10 – Zahry, která za 3/4 dala 12 bodů (celkově 24 bodů) a skóre po 3/4 bylo 42:73. Poslední 4/4 se dohrávala z povinnosti a konečné skóre zůstalo těsně před 100bodovou hranicí, která by pro tým znamenalo odměnu a to v podobě řízků – 55:93. Kromě výkonu zmiňované hráčky chválím výkon celého týmu, který v sobotu ukázal hlad a chuť vítězit, plnil všechny dané pokyny a hlavně od 3/4 si hru užíval, sám si určoval tempo hry a neustále skóroval. Cíl splněn – gratuluji.