Přípravka

Klub má několik přípravek na základních školách. Klubová přípravka je pak určena nejen jako samostatná přípravka, ale především jako společná přípravka pro všechny hráčky ze školních kroužků. Pro ty, které se opravdu chtějí basketu věnovat - tímto mohou přidat druhý trénink, který je již více basketbalový.

Hráčky z klubové přípravky se tak včas zapojují do zápasů kategorii U10 - neoficiální soutěže Šmoulinka. K tomu se zúčastní akce Špunti, určené pro nejmenší děti.

Cílem je v přípravce děti pro basket nadchnout. Zároveň do dění klubu vtáhnout rodiče a postupně je připravit na basketbalový život. Čekají je soustředění, turnaje tuzemské i zahraniční, tréninky, zápasy a další sportovně-společenské aktivity. 

Na jaře v kategorii U10 hráčky společně vyrazí na svůj první turnaj, čímž vstupují do světa basketbalu.  Všechny se již zúčastní plně soustředění, přidají se ostatní hráčky ze školních přípravek a vytvoříme nový tým - novou kategorii, která následující sezónu vstoupí do oficiálních soutěží organizovaných ČBF - jako U11. Zde máme první rok na stmelení týmu, získání herních zkušeností, zapojení všech hráček a pak se teprve začínáme bavit o výsledcích.

Sdílet