CORONA CUP 2021

ohlédnutí za super turnajem očima Honzy Sedláčka

V sobotu 12.6. od 11:00 se v Open Air Aréně Rudná konal již 2. ročník HB Corona Cup Rudná 2021. Celý turnaj byl, jako už tradičně, charakteristický dokonalou organizací (-: Od 9:00 na hřišti postupně vyrostly stany s cateringem (letos s výrazným up-gradem v podobě teplého pultu s jelením ragů a speciálními nudlemi z kuchyně Pavla Krause, chladící bedna s nabídkou nápojů, stan pro rozhodčí a časoměřiče, ozvučení, výsledkové tabule, reklamní bannery apod. Takže, když v 11:00 dorazily týmy a diváci, bylo vše již Ťip Ťop.

A teď již ke sportovním výsledkům.

Letos se turnaje zúčastnilo celkem 8 dvojic (HB hráčka+rodič), ovšem vpustili jsme si do turnaje jedny „kukačky“ – Sára + Salvatore Almadana (Tygři Praha) a jak se dočtete dále, tento krok otřásl celým turnajem a jeho prestiží. Týmy byly rozlosovány do 2 skupin po 4 dvojicích, přičemž ze skupiny postupovali všichni a následovalo klasické play-off s dvojicemi dle pořadí ve skupinách. Již hra ve skupinách výrazně naznačila favority – skupinu A vyhráli Chalupovi s plným počtem bodů, skupinu B Almadana rovněž s plným počtem bodů. Před play-off byla krátká přestávka na oběd. Zlí jazykové tvrdí, že během přestávky přišel Honza “Bláža“ Sedláček za Chalupama s výrazem v očích ála trenér sborné Tichonov v 80letech před finále MS v hokeji Rusko:Canada a křičel na Chalupovi: „Tohle prostě musíte vyhrát! Jestli HB Corona Cup vyhrajou Tygři, tak to mě bere čert!!!“

Play-off pak skutečně dopadlo podle předpokladů. V jeho průběhu pak ještě určitě stojí za zmínku toto: ani v NBA neznáme hráče, který by za celý průběh turnaje a speciálně pak v play-off ani 1x nepopoběhl, opravdu ani jednou! Přesto „dotáhl“ svůj tým až do zápasu o 3.místo!!!! Ano, dal několik košů – vynikající střelba ze střední vzdálenosti, ale opravdu – ani jednou neodlepil obě nohy od tartanu! Neuvěřitelné….. a těch keců…viď, Milane Kučero (-:

V boji o třetí místo pak logicky zvítězil velmi ambiciózní, běhavý tým s max. nasazením – Pavelcovi – velká gratulace.

A přišlo Velké Finále. Jestli byly zápasy ve skupinách občas trošku „Sranda mač na pohodu“, tak Finále mělo vše, co má mít. Skupina všech HB hráčů i diváků se semkla, bubny duněly, píšťaly kvílely a po dlouhé době se ozývalo: „HB je hvězda, HB je naše hvězda, HB je nejlepší, HEJ, HEJ“. Tohle už nebyla legrace! Tohle už byl boj „na život a na smrt“ „tým proti týmu“ „HB proti Tygrům“. Na jedné straně proti sobě technicky vyspělé Chalupa a Sára, na druhé straně neskutečná fyzická síla Honzy proti vynikajícímu čtení hry a přesné střelbě Salvatoreho. Neuvěřitelný boj, nasazení, výkony na hranici sebezničení. Utkání šlo do 3 prodloužení, ve kterém nakonec (a sportovně přiznejme, že možná i s lehkou dopomocí rozhodčích, kteří už nebyli tak přísní na fauly – no tak je to HB turnaj, žéééééééé…..) vyhráli a opravdu „ZACHRÁNILI ČEST HB BASKET“ CHALUPOVI!!!!!!!

Náš Velký Respekt ale patří také Sáře a Salvatoremu , smekáme před jejich výkonem, speciálně ve finále, kde jsme jim vytvořili opravdu „nepřátelské prostředí“ (co by taky čekali….)

Velké poděkování patří všem týmům: Almadana, Rejžkovi, Sluncovi, Kučerovi, Pavelcovi, Krausíci, Kopkovi, Chalupovi. Speciálně si pak vážíme účasti hráček a rodičů, kteří již v HB skončili a přesto přišli. Rádi Vás uvidíme kdykoliv v budoucnosti. A byli jsme moc rádi i za účast diváků.

Naše velké poděkování a obdiv si také zaslouží oba rozhodčí - 1.rozhodčí - Filip Kábrt (hráč Nymburk) 2. rozhodčí, ale zo ten hezčí - Bára Vachy Váchová (Uhelné Sklady Praha)7

 

Sdílet